Skip to content
Start arrow Nowe Media - Informacje arrow Uczestnictwo Polaków w kulturze - pesymistyczne wyniki badania
Uczestnictwo Polaków w kulturze - pesymistyczne wyniki badania Utwórz PDF Drukuj
Nowe Media - Informacje
02.08.2007.
Mazowiecki Teatr Muzyczny „Operetka” przeprowadził badanie opinii publicznej „Uczestnictwo Polaków w kulturze”, którego wyniki pokazały, że ponad połowa z nas nie uczestniczymy w życiu kulturalnym w żaden sposób (Na podstawie badania opinii publicznej przeprowadzonego w marcu 2007 r. na zlecenie MTM „Operetka” przez TNS OBOP na ogólnopolskiej losowej reprezentatywnej 1004-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.)

Kolejne pytanie, na które odpowiadali ankietowani to: Czym powinien interesować się człowiek „kulturalny”?

Dane z raportu rodzą pytanie: Skoro 69% z nas uważa, że ludzie kulturalni powinni interesować się przede wszystkim sztuką, dlaczego tak niechętnie odwiedzamy teatry, muzea, galerie, opery/operetki i filharmonie? 54% Polaków nie odwiedziło w ciągu ostatniego roku żadnego z tych miejsc.

Pesymistyczne wyniki badania potwierdzają potrzebę inicjowania szeroko rozumianych działań w zakresie kultury, zwłaszcza kultury „wysokiej”. Raport był dla dyrektora MTM „Operetka”, Włodzimierza Izbana, bodźcem do przygotowania projektu Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, które co roku mają być przyznawane artystom, reżyserom, choreografom - teatralnym, operowym i baletowym.

Więcej na temat aktualnej działalności Teatru można dowiedzieć się ze strony internetowej: www.mtmoperetka.pl.

Mazowiecki Teatr Muzyczny „Operetka” to teatr impresaryjny, powołany Uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dn. 25 kwietnia 2005 roku, jako samorządowa instytucja kultury. Dyrektorem i pomysłodawcą jest Włodzimierz Izban - absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Wokalno-Aktorski), stypendysta Konserwatorium w Sion w Szwajcarii, w latach 1992 – 1995 r. solista Stadttheater St. Gallen w Szwajcarii. Podstawowym celem działania MTM „Operetki” jest propagowanie kultury muzycznej na Mazowszu poprzez stworzenie sezonu teatralno-muzycznego na najwyższym artystycznym poziomie. Włodzimierz Izban, tworząc MTM „Operetka”, wzorował się na teatrach muzycznych w Wiedniu i Berlinie. Krótki okres działalności placówki zaowocował nawiązaniem współpracy z czołowymi artystami scen muzycznych w kraju i zagranicą. W sezonie artystycznym 2005/2006 wszystkie spektakle i koncerty MTM „Operetka” obejrzało łącznie 22.300 widzów.

Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Marczyk - Chłopecka, biuroprasowe@mtmoperetka.pl, 0-509-366-042
Magdalena Trzos, biuroprasowe@mtmoperetka.pl, 0-602-301-215

Na podstawie nadesłanych informacji przygotował: Krzysztof Karaś [Portal NOwe-MEdia]      
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Polecamy:

webd

NOwe-MEdia na Facebooku

Facebook

Nasi partnerzy:

PhotoFineArt
www.AudioBook.pl
Wydawnictwo  Semper
Uniwersytet Jagieloński
ZPAF
Wydawnictwo Helion
Wydawnictwo Arkady
Kino Polska
Point

Wspieramy:

Fundacja_160

Wspieraj Open Source

firefox
thunderbird
GIMP